Sport

Urządzenia Garmin segmentu Fitness łączą w sobie cechy zegarka sportowego (lub komputera rowerowego) i funkcje pulsometru (w przypadku wybranych urządzeń) z możliwościami, które daje odbiornik GPS.

To unikalne połączenie pozwala na planowanie, kontrolę i późniejszą analizę dowolnego rodzaju aktywności fizycznej, niezależnie od stopnia zaawansowania użytkowników.

 

Dzięki urządzeniom Garmin mogą oni kontrolować swoją prędkość, pokonany dystans a także tętno podczas treningu, jak również zaplanować nawet bardzo skomplikowane jednostki treningowe. Garmin Fitness sprawia, że aktywność staje się nie tylko wydajniejsza, ale również bezpieczna.Z urządzeń Garmin segmentu Fitness korzystają między innymi:

  • Trzykrotni wioślarscy Mistrzowie Świata – Adam Korol, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski i Marek Kolbowicz
  • Olimpijczyk w żeglarskiej klasie Laser – Maciej Grabowski
  • Drużyna kolarska Team Garmin

 

Cechy charakterystyczne urządzeń z segmentu Sport:
Odbiornik GPS wysokiej czułości Wszystkie urządzenia segmentu Fitness wyposażone są w moduł GPS wysokiej czułości. Umożliwia on dokładne określenie pozycji użytkownika nawet w trudnych warunkach.
Funkcje nawigacyjne Pozwalają na nawigację z wykorzystaniem wcześniej zapisanych punktów w terenie i zaplanowanych tras. W przypadku urządzeń Garmin Edge 605 i 705 możliwa jest również nawigacja z wykorzystaniem map i planowanie tras „zakręt po zakręcie”
Funkcje treningowe Urzadzenia mogą pełnić funkcje wirtualnego trenera, zapewniając bezpieczny i skuteczny trening dzięki funkcjom kontroli prędkości poruszania się, pokonanego dystansu a także ( w przypadku Forerunner 500/305 i Edge 305/705) tętna.
Określenie prędkości poruszania, tempa, pokonanego dystansu, czasu spędzonego w ruchu Każde urządzenie wykorzystuje odbiornik GPS do określenia prędkości i tempa poruszania się, pokonanego dystansu i innych danych. Informacje te są dostępne podczas biegu, marszu, jazdy na rowerze i innych rodzajów aktywności.
Możliwość planowania zaawansowanych treningów Jednostka treningowa może być podzielona na części, z których każda może mieć przypisany inny cel (np. utrzymanie tętna na odpowiednim poziomie). Zaplanować można każdy rodzaj treningu, nawet skomplikowane jednostki z wieloma powtórzeniami.
Dopasowanie ekranu do potrzeb użytkownika Użytkownik ma możliwość wyboru rodzaju i ilości danych wyświetlanych na ekranie urządzenia, dopasowując urządzenie do swoich wymagań
Menu w języku polskim Wszystkie urządzenia posiadają menu i komunikaty w języku polskim, co ułatwia ich obsługę.
Współpraca z programowaniem Garmin Training Center i Map Source Wykonane treningi mogą być analizowane w dołączonym do urządzeń oprogramowaniu Garmin Training Center. Współpraca z Map Source umożliwia zarządzanie zapisanymi punktami trasy oraz tworzenie nowych
Rejestracja śladu podróży Urządzenia rejestrują trasę pokonaną przez użytkownika podczas każdego rodzaju aktywności. Może ona zostać zapisana w pamięci i powtórzona w dowolnym czasie